Taťána Kuchařová

Taťána G. Brzobohatá: miluju svíčkovou i nudle s mákem

Posted on by Alice in

Taťána G. Brzobohatá je další z žen, které inspirovaly šéfkuchaře FoodLabu k sestavení charitativního takeaway menu. Jídlo podle Tatiany a dalších ambasadorek projektu si můžete objednat i vy a přispět tím na dobrou věc – výtěžek poputuje na účty tří nadací: Nadace AutTalk, Be Charity a Nadace Krása pomoci Taťány G. Brzobohaté. Podívejte, co dobrého pro sympatickou krásku šéfkuchař uvařil.

Taťána nás mile překvapila tím, že má mimo zdravých jídel ráda i svíčkovou. Jejímu menu tedy vévodí svíčková na smetaně s pomalu dušeným telecím masem, která se do zimního menu pěkně hodí. Nejkrásnější žena světa má ale také ráda zdravou kuchyni, proto jsme zařadili i avokádový toast a jako dezert mrkvový raw dortík. Zakoupením jídel z tohoto menu podpoříte charitativní aktivity Nadace Krása pomoci, která pomáhá zkvalitňovat život seniorům.

Nadace byla založena v roce 2008. Od té doby rozdělila mezi neziskové organizace pomáhající seniorům více než 31 mil. korun. V rámci vlastního projektu Doma bez obav pomohla tisícům seniorů, aby mohli žít důstojně doma. Více o aktivitách nadace i dalších způsobech, jak pomoci zjistíte na stránkách nadace.

Co dalšího nám o sobě a o jídle sympatická Taťána prozradila?

V dotazníku, který sloužil jako inspirace pro našeho šéfkuchaře jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Třeba to, že svíčková od babičky je nepřekonatelná. 🙂

Jaké je vaše oblíbené jídlo, které v restauraci obvykle nenajdete?

Nudle s mákem….a taky krupicová kaše například… Halušky….Smažené žampióny s domácí tatarkou….

Co je pro vás při výběru jídla důležité? Např. aby bylo jídlo z organic, bio, gluten free farmářských potravin, raw atp….?

Moc si pochutnám na vege a veganském jídle a fandím udržitelnému koncept no waste…Je ti taaaak moc potřeba… (např.: Bowls, Eska…) No ale nejsem zarytý vegan, moje strava je pestrá a občas ráda zajdu i na skvělý stake, jsem flexiterián…

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo, o kterém byste mohla prohlásit, že je zdravé?

Bowls misky, kde je jen živá strava. (Zelenina, semínka, oleje) potom moje vlastnoručně připravované saláty na různé způsoby a miluju polévky..

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo vůbec (můžete uvést i více variant)?

Miluju českou čínu…:) Řízek. Svíčkovou. Komunistický špágy- párek, cibule, kečup, eidam… To je prostě dětství…Taky český rizoto, jak ze školní jídelny s okurkou, nakĺádanou řepou a hooooodně sýra…nebo s houbama a lanýžovým olejem… obecně mám velmi ráda rýži- nákyp na sladko, zemlebába….  

Vážou se k nějakým jídlům Vaše vzpomínky?

Jasně babička si mě často brala v kočáru do kuchyně, pomáhala jsem ji dělat drobenku, milovala jsem čerstvě smíchané těsto, přímo závislost jsem měla na nudlích s mákem a cukrem…vůně kynutého těsta, perníků, domácích koblih…. to vše je moje dětství… pak teda taky zabijačky to je u nás na venkově prostě tradice, pomáhala jsem odmalička… Babička byla nejlepší kuchařka ever…V její legendární svíci se jí vyrovnal jen můj milej…

Děkujeme za rozhovor i zapojení do projektu. Děkujeme, že pomáháte.