Proč jsou domácí potraviny tak in? Více přemýšlíme, co jíme

Posted on by Daniel Koch in

To, že jíme, není žádná novinka. Většina lidí jídlo k životu prostě potřebuje. Novinkou je, že díky jídlu nejen žijeme, ale žijeme jídlem. Jídlo už neplní pouze funkci zdroje energie, ale plní i sociální funkci: v posledních letech je středobodem společenského života.

Jítlo se stalo vizuálním artiklem, fotky nádherně naaranžovaných jídel doprovázejí diskuse na sociálních sítích, jídlo je tématem skloňvaným v kancelářích, trendy jako nikdy předtím jsou také kulinářské kurzy a kuchařeské show.

Z kuchařů se tak stávají celebrity, kuchařské show sleduje celý národ, vyvolávají emoce a jsou předmětem společenských konverzací i v těch nejvyšších kruzích. Milujeme jídlo, vaření i restaurace. Jsme náročnější a náročnější. A restaurace v dnešní době musí nabídnout něco navíc, aby v záplavě konkurence zaujaly.

Ostře sledované suroviny

Jedna věc zůstala při starém – prioritou stále je, aby nám jídlo především chutnalo.  Ale to dnes už nestačí. Chuť už není to jediné, co lidi zajímá. Důležité není jenom co kuchař vaří, ale především z čeho vaří. Lidé si mnohem více hlídají, co jedí. Kvalita surovin je ostře sledovaným parametrem. Jsou vejce z farmy, těstoviny domácí, zelenina pěstovaná bez chemického ošetření a maso z dobrého chovu? Kvalitní suroviny jsou základ a tato teze už dávno není klišé.

A u nás můžete počítat s tím, že vše co se dostane z naší kuchyně na váš stůl je čerstvé a z prémiových surovin. Dobře víme, že kvalitní suroviny jsou základ. A jsou tajemstvím a půlkou úspěchu každého šéfkuchaře. Omeletu nebo vejce benedikt u nás dostanete vytvořené z domácích farmářských vajec. Rádi víme, z čeho a jakým způsobem vaříme. Proto většinu toho, co najdete v našem menu, připravujeme přímo zde u nás ve Food Labu.

Jsme odpůrci polotovarů. Například všechny těstoviny, které v naší nabídce najdete, jsou vyrobeny přímo v naší kuchyni, stejně jako všechny dortíky. Máme vlastního cukráře, který svou práci miluje. Jak se říká, láska prochází žaludkem. A u našich dortíků to platí dvojnásob. Prostě jim nejde odolat.

K dortíkům neodmyslitelně patří káva. Tu Vám rádi připravíme přesně tak, jak ji máte rádi. Jste fanoušky flat whitu, latte či cappuccina? Připravíme vám je i s nemléčnými alternativami. Zn. K doptání u obsluhy.

Samozřejmostí jsou domácí limonády, čerstvě vymačkané freshe nebo speciální detox džusy.

Ministerstvo FoodLab kitchen varuje: zdejší dortíky způsobují závislost.