Bohyně ve FoodLabu galavečer plný celebrit s charitativním přesahem

Posted on by Daniel Koch in

Iniciátorka projektu Jsem žena, jsem Evropa Lilia Khousnoutdinova v pondělí 21. září spolu s dalšími osobnostmi slavnostně pokřtila v útulných prostorech pražské restaurace Food Lab stejnojmenný kalendář na rok 2021, vycházející pod Nakladatelstvím Slovart.

Velkoformátové fotografie, vyfocené objektivem přední české fashion fotografky Ivy Morwen, představují mimořádné evropské ženy napříč stoletími. Nezisková kampaň volně navazuje na loňský projekt Jsem žena, jsem bohyně, ke kterému právě nyní vychází pod Nakladatelstvím Slovart kniha o slovanských bohyních, protkaná módními fotografiemi Ivy Morwen a půvabnými ilustracemi lotyšské ilustrátorky Ievy Ozoly. Stejně jako před rokem se i letos do ztvárňovaných postav převtělily známé české ženy. Na akci tak nemohly chybět ambasadorky Bára Nesvadbová, Kateřina Sokolová, Olga Lounová, Taťána Gregor Brzobohatá, Sharlota, Mariana Prachařová, Gabriela Partyšová, Lenny Trčková a další.

Krása, která pomáhá

Součástí slavnostního večera byla i dražba uměleckých fotografií z kalendáře. Výtěžek z dražby a z prodeje kalendáře se spravedlivě rozdělí mezi tři charity, a to konkrétně mezi Nadaci Krásu pomoci Taťány Gregor Brzobohaté, Nadační fond Be Charity Báry Nesvadbové a Nadační fond AutTalk Kateřiny Sokolové.

Večer si všichni přítomní užili, i díky lahodnému jídlu a nápojům, a to i přestože museli mít většinu večera nasazené roušky. Jako welcome drink se podával koktejl Evropa v efektní modré barvě, který si můžete dát ve FoodLabu kdykoliv i vy. Restaurace ho zařadila do stálého nápojového lístku – z každého prodaného koktejlu poputuje část výtěžku na zmíněné nadace.

Vyzkoušejte charitativní takeaway menu

Na projekt volně navazuje další charitativní spolupráce: takeaway podle českých celebrit. Šéfkuchař FoodLabu Nenad Jovanovic sestavil pro ambasadorky projektu Jsem žena, jsem Evropa menu přesně na míru. A vy si je už nyní můžete objednat na Woltu. Každým zakoupeným jídlem podle oblíbené celebrity přispějete na charitativní účely.

Podívejte se v galerii, jak to ambasadorkám slušelo a jaké jídlo FoodLab připravil pro hosty galavečera.